Pravidla 321zbloudilej

2021-01-01T23:35:00+01:00
321zbloudilej
pravidla-321zbloudilej.jpg

Jak se jede?

Jede se ve dvojicích bez ohledu na pohlaví a věk, přičemž oba závodníci musí celý závod absolvovat společně, tzn. pohybovat se “na doslech”. Individuální jízda je možná, ale závodník získává menší počet bodů. Limit pro dokončení závodu je 3 hodiny, pozdější příjezd do cíle je penalizován.

Okamžitě po startu obdržíte mapu (min. jedna do dvojice) se 30 zakreslenými kontrolními stanovišti a průkaz s jejich slovním popisem, kontrolními otázkami a bodovým ohodnocením. Na každém stanovišti jednoduše naleznete odpověď na příslušnou otázku a zapíšete ji spolu s časem do průkazu. Odpověď je vždy jasná a jednoznačná. Pokud ji do minuty nenajdete, tak jste zbloudili. Otázka může být např.: vzdálenost do Prčic uvedená na turistickém ukazateli nebo číslo popisné hospody na návsi. Pokud jste přesvědčeni, že jste na správném místě a přesto nemůžete nalézt odpověď, tak místo vyfoťte, do karty zapište foto a na tuto skutečnost upozorněte v cíli.

Kontroly nemají stanovené pořadí, není nutné navštívit všechny a ani není jinak určena trasa závodu.

Něco obecně?

Každý závodník se závodu zúčastňuje na vlastní nebezpečí, každý závodník také nese odpovědnost za škodu jím způsobenou na věcech a zdraví svém, pořadatele i třetích osob.

Závod se koná za plného silničního provozu. Závodníci se zavazují dodržovat pravidla silničního provozu stanovená příslušnými právními předpisy a pravidla slušného pobytu v přírodě (nezanechávání odpadků, ohleduplnost vůči ostatním apod.) a respektovat soukromé vlastnictví, zejména pozemků. Používání jiných dopravních prostředků než kol je zakázáno. Aktivní používání přístrojů s GPS je zakázáno (pro záznam trasy povoleno). Používání internetu, které by mohlo znamenat získání výhody (např. vyhledávání odpovědí nebo plánování trasy), je zakázáno. Pomoc třetích osob je zakázána.

Dodržování těchto pravidel bude namátkově kontrolováno a jejich porušení je důvodem k penalizaci či k diskvalifikaci.

U závodníků mladších 18 let je nutný souhlas jednoho z rodičů nebo zákonného zástupce.

Jak vyhrát?

Vyhrává dvojice s nejvyšším počtem bodů.

Za každou nalezenou a správně vyřešenou kontrolu se připisuje příslušný počet bodů (20 – 80 b.). Špatná odpověď se považuje za pokus o podvod a příslušný počet bodů se odečítá. Za každou započatou minutu příjezdu po limitu jsou odečteny:

  • za 1. – 10. minutu zpoždění 2 body za minutu,
  • za 11. – 60. minutu zpoždění 10 bodů za minutu,
  • dojezd více jak 60 minut po limitu znamená diskvalifikaci.

První porušení pravidel (rozdělení páru, používání GPS apod.) se trestá snížením počtu získaných bodů na polovinu (trestné body se odečítají v plné výši), druhé porušení pravidel znamená diskvalifikaci.

  • u smíšených dvojic se výsledný počet bodů násobí koeficientem 1,25, u dívčích dvojic koeficientem 1,40,
  • u individuálních závodníků se počet získaných bodů násobí koeficientem 0,50 (muži), resp. 0,70 (dívky), trestné body se odečítají v plné výši,
  • v případě stejného počtu bodů rozhoduje lepší čas v cíli.

Reklamace a dotazy k výsledkům je možné podat u hlavního pořadatele v cíli. Nutno složit kauci.

Co s sebou?

Povinné: horské nebo trekkingové kolo v dobrém technickém stavu, něco na psaní (nejlépe voděvzdorné).
Doporučené: základní nářadí na opravu kola, mapník, občerstvení, mobilní telefon, cyklistická přilba.

Co za to?

Od vybrané částky za startovné se odvíjí ceny a občerstvení v cíli. Pořadatel si vyhrazuje právo tato pravidla ve výjimečných případech operativně upravit a omezit počet startujících.

Souhlasím a Zavřít K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti bychom chtěli využít soubory cookie. Informace o tom, jak náš web budete používat či sdílet se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje budou moci zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Zobrazit podrobnosti